Muzycy orkiestry - instrumentaliści i wokaliści

dyrygent

Ernest Heksel

wokal

Piotr Skóra

Rozśpiewany nauczyciel i trener gimnastyki sportowej, jednak studia podyplomowe ukończył na wydziale emisji głosu. Jego działalność sceniczna zaczęła się od założenia w 2006 roku rockowego zespołu Wiatr Odnowy, który koncertami przypominał największe przeboje polskiej muzyki rockowej lat ’80. W roku 2008 zaproponowano mu śpiewanie w tworzącym się Big Bandzie Dobczyce. Śpiewa w nim do dziś promując, nie tylko nazwą, królewskie miasto Dobczyce. Cały czas działa również solowo występując w różnych konkursach czy koncertach. Z największych osiągnięć może wymienić: śpiewanie z zespołem Perfect, duety z Grażyną Łobaszewską, koncert z zespołem Dżamble czy występy z Renatą Przemyk.

Wziął udział w programie telewizyjnym „The Voice of Poland”, zdobył 1 miejsce w kultowym krakowskim „Śpiewać każdy może”, był laureatem ogólnopolskiego konkursu pieśni patriotycznych. Koncertował już chyba w każdej części Polski, ale też w Niemczech, Austrii, Grecji, Anglii czy Nowym Jorku.

Od 2012 roku jest współorganizatorem i pomysłodawcą koncertów przypominających co roku innego wielkiego polskiego artystę: Zaucha Projekt, Universe Projekt, Republika Projekt, Wodecki Projekt, Riedel Projekt czy Maanam Projekt.

Często angażuje się w koncerty charytatywne jako współorganizator czy uczestnik. W swoim domowym studiu nagrywa, miksuje i obrabia muzykę dla gimnastyczek z całej Polski. Nagrywa również dubbingi do spektakli teatralnych i tanecznych. Komponuje muzykę do wierszy lokalnych poetów i zaprasza do współpracy młodych, zdolnych artystów. Prowadzi warsztaty z emisji, intonacji głosu, fonetyki i dykcji języka polskiego.

Małgorzata Nawrot

Wokalistka i klarnecistka. Do Big Bandu Dobczyce dołączyła w 2018r. Ukończyła I i II stopień Szkoły Muzycznej im. Jerzego Żurawlewa w Bochni w klasie klarnetu u mgr Jakuba Sztencla. Obecnie studentka wokalistyki jazzowej w klasie mgr Beaty Przybytek na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Pracuje jako trener wokalny w RCKB w Brzesku.

Rozwijała swoje umiejętności w różnych gatunkach muzycznych: folk, muzyka chóralna, orkiestrowa, śpiew klasyczny, wokalistyka jazzowa. Grała i śpiewała min: z orkiestrą Wieniawa, Universal Big Band. Śpiewała w Harris Piano Jazz Bar, Piwnicy Pod Baranami, Teatrze Variete w Krakowie oraz brała udział w festiwalach na Węgrzech i w Bułgarii. Laureatka konkursów wokalnych min. „Talenty Małopolski” na etapie wojewódzkim.

Uczestniczyła w licznych warsztatach i kursach wokalnych oraz instrumentalnych: XIX Międzynarodowy Kurs Interpretacji Muzycznej w Nowym Sączu, 47 Międzynarodowe Warsztaty Jazzowe w Puławach, 20 Letnia Akademia Muzyki w Krakowie, Warsztaty Magdaleny Sekuła-Lemberger w oparciu o metodę Physiological Voice Training i Flow Phonation, Warsztaty Doctor Vox Therapy Technique.

Rozwijała swoje umiejętności pod okiem specjalistów takich jak: Wojciech Myrczek, Marcelina Gawron, Sonia Lachowolska, Danuta Sendecka, Magdalena Sekuła-Lemberger, Magdalena Kizinkiewicz, Marek Stawiński, Piotr Lato, Andrzej Godek.

Magdalena Lechowska

Karol Pawluszek

Aleksandra Przewoźniak

saksofon

Łukasz Płatek

Saksofonista tenorowy, urodzony w 1985 roku. Poza tenorem gra także na innych saksofonach i flecie. 22 lata temu rozpoczą swoją przygodę z czynnym muzykowaniem. Kształcił się w Szkole Muzycznej w Myślenicach oraz na Uniwersytecie Śląskim w zakresie Sztuki Muzycznej. Oto zespoły i artyści, z którymi współpracował: V Speed, Another Pink Floyd, Big Band Małopolski, Orkiestra Wieliczka, Ryszard Krawczuk, Jarek Śmietana, Lora Szafran, Saskia Laroo, Bryan Colbett, Andy Ninvalle. Uwielbia kolarstwo. Zawodowo pracuje z osobami niepełnosprawnymi jako terapeuta zajęciowy. Najbardziej lubi słuchać muzyki jazzowej i funkowe. Ulubieni artyści muzycy to: Michael Brecker, Charlie Parker, Miles Davis, Eric Marienthal.

Roman Głowacki

Saksofonista. Urodzony w Krakowie w 1986 roku. Ukończył szkołę muzyczną drugiego stopnia im. Karłowicza w Krakowie na saksofonie oraz studia magisterskie z Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Obecnie pracuje jako pedagog specjalny z dziećmi z autyzmem.

W swoim wolnym czasie gra i tworzy muzykę, która jest jego największą pasją. Uważa, że muzyka jest jak uniwersalny język, dzięki któremu może docierać do wnętrza ludzi. Lubi eksperymentować z brzmieniem saksofonów (tenorowy i barytonowy). Tworzył i tworzy muzykę z takimi zespołami, jak: 10 000 szelek, Vladimirska, Orkiestra Wieniawa czy Big Band Dobczyce. Gra solowo muzykę improwizowaną oraz muzykę klubową z DJ-ami.

Mateusz Łężniak

Saksofonista. Urodzony w 1989 roku w umuzykalnionej rodzinie, choć rodzice nie byli muzykami. Jako nastolatek ze słomianym zapałem podejmował próby gry na pianinie, perkusji czy trąbce w okolicznej orkiestrze dętej, kończące się niestety porażką w konfrontacji ze sportem w ówczesnym czasie.

Po dwóch latach prywatnej nauki postanowił pójść do szkoły muzycznej I stopnia wraz z braćmi w ślad swoich młodszych sióstr. Naukę rozpoczął w klasie mgr Lidii Smoleńskiej-Lewińskiej. 4 lata później dostał się do szkoły II stopnia gdzie kształcił się kolejne 6 lat u dra Sebastiana Oronia w klasie saksofonu klasycznego. W 2016 rozpoczął naukę na studiach wyższych w Krakowie na kierunku saksofon jazzowy gdzie kształcił się do pod okiem: dra Marcina Ślusarczyka i dra hab. Ryszarda Krawczuka. Brał również udział w wielu warsztatach muzycznych takich artystów jak: Eric Marienthal, Rosario Giuliani, Denis Adu, Roxi Coss, Maciej Sikała, Marcin Kaletka, Wojciech Groboż.

Jazz i rozrywka to gatunki w których najbardziej komfortowo się czuje i porusza. Od 2015 roku działa jako Freelancer, współpracując z wieloma zespołami i DJ’ami. Od 2018 do 2020 roku koncertował i tworzył z młodą formacją Kiwi. Z zespołem udało się dojść do półfinału na Czeskim Festiwalu „Liheń”. Jest również laureatem Orawskiego Festiwalu Artystycznego z 2018 roku. Z formacją koncertował w: Karwina (Czechy), Katowice, Jabłonka, Opole, Chorzów, Chrzanów, Rybnik, Zator, Sosnowiec, Wilamowice, Kalwaria Zebrzydowska.

W latach 2017-2018 członek Big Bandu Krak. W swoim dorobku z tym składem ma m.in występ na Wielkiej Noworocznej Gali Koncertowej organizowanej w kinie Kijów, jak również koncert poświęcony pamięci Marilyn Monroe w Teatrze Ludowym w Krakowie. Współpracował z takimi artystami jak Sandra Mika, Debora Ranieri, Karolina Wieczorek czy Kwartet Bonjour.

W roku 2015 roku członek andrychowskiej grupy Roots Rockets, z którą koncertował na wielu prestiżowych festiwalach w Polsce m.in: Woodstock w Kostrzynie nad Odrą (obecnie Pol’and’Rock Festival), Reggaeland Płock, Ostróda Reggae Festival, Reggae Na Piaskach w Ostrowie Wielkopolskim i Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach jak również kilkanaście koncertów w kraju. Wraz z zespołem dzielił scenę z takimi zespołami jak: Kamil Bednarek, Tabu, Tokyo Ska Paradise, Lombard, Muchy.

Od roku 2013 stowarzyszony z Big Bandem Dobczyce, z którym do dziś koncertuje po całej Polsce. Wspólnie z orkiestrą współpracował z takimi muzykami jak: Karolina Leszko, Marcin Pokorski, Erwin Żebro, Gosia Zuber, Szymon Kamykowski, Leszek Nowotarski, Kajetan Galas.

W trakcie 3-letniej współpracy z Orkiestrą Dętą w Sosnowicach pod dyrekcją Stanisława Serwina zakończył nagraniem Jubileuszowej płyty w roku 2010. Od 2003 roku związany ze Strażacką Orkiestrą Dętą w Przytkowicach, z którą koncertuje lokalnie.

Leszek Nowotarski

Ur. 13.07.1978 r. w Krakowie - polski muzyk jazzowy. Jest flecistą i saksofonistą sopranowym, altowym i tenorowym oraz aranżerem i producentem muzycznym. Absolwent wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Studium Realizacji Dźwięku w Krakowie. Zawodowo zajmuje się również reżyserią dźwięku jako realizator post-produkcji dźwiękowej w telewizji m.in. serial Majka, Szpital i film dokumentalny Wojtka Szumowskiego "Ocaleni". Współpracował z licznymi big bandami, muzykami i artystami (m.in. z Markiem Bałatą, Ewą Bem, Anną Serafińską, Grzegorzem Turnauem). Koncertował niemal na całym świecie z różnymi formacjami muzycznymi m.in. jako muzyk orkiestrowy na statkach pływających dookoła świata. Związany z zespołem grającym muzykę folkowo-rockową - Turnioki. Pracuje od wielu lat jako muzyk orkiestrowy w teatrach muzycznych, operetkach i orkiestrach symfonicznych m.in. w Gliwickim Teatrze Muzycznym, Teatrze Rozrywki w Chorzowie,Energy Band, Modern Symphony Orchestra, Eliezer Mizrachi Band, The Willows Revival Singers. Brał rownież udział w tournee projektów musicalowych. Od wielu lat jest pedagogiem, prowadzi Big Band młodzieżowy, klasę fletu oraz saksofonu w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Syn znanego polskiego klarnecisty i saksofonisty Janusza Nowotarskiego.

fotografia Jakuba Pietrzaka

Jakub Pietrzak

Saksofonista. Swoją przygodę z instrumentem zaczął przed dwunastoma laty, kiedy to pierwszy nauczyciel prywatnie pokazał mu pierwsze kroki na saksofonie. Panu Mieczysławowi Bieli - Kuba zawdzięcza możliwość bycia zawodowcem w tej specjalizacji. Aktualnie w klasie dyplomowej szkoły muzycznej II stopnia w Bochni pod bacznym okiem mgr Dariusza Rybki. Do Big Bandu Dobczyce przyciągnęła go radość grania muzyki rozrywkowej na wysokim poziomie, gdzie może ze świetnymi muzykami podnosić swoje umiejętności gry na saksofonie. Jego motto: "najlepsza szkoła to granie z lepszymi od siebie".

Katarzyna Zapał

Janusz Zapał

puzon

Patryk Szajda

Puzonista. Absolwent PWSZ w Nysie oraz Akademii Muzycznej w Krakowie na Wydziale Jazzu. Profesjonalny muzyk, który ma styczność z wieloma wybitnymi składami muzycznymi na terenie całej Polski. Współpracował między innymi z: Bracia Cugowscy, Łukasz Zagrobelny, Beata Kozidrak, Grzegorz Nagórski, Tomasz Momot, Piotr Baron, Zbigniew Wodecki, Piotr Wojtasik oraz wielu innych. Obecnie gra w wielu składach w małopolsce, między innymi pierwszy puzon w Big Bandzie Dobczyce.

Waldemar Jarząbek

Marcin Kukla

Karolina Sławek

trąbka

Łukasz Lis

Adrian Bator

Jacek Kraus

Szymon Paciora

Jakub Adaszkiewicz

Jarosław Gros

sekcja rytmiczna

Filip Klasa

Wibrafonista i perkusista. Ideą przewodnią jego działalności artystycznej jest łączenie wpływów muzyki klasycznej i jazzowej. Doskonały warsztat uzupełnia szeroką wiedzą harmoniczną, zmysłem improwizacji i skrupulatną dbałością o brzmienie instrumentów. Prowadzi ożywioną działalność artystyczną. Współpracuje z orkiestrą Sinfonietta Cracovia i z Filharmonią Krakowską, z którą w 2012 roku dokonał, jako solista, prawykonania kompozycji Agaty Zubel "Percussion Store". W roku 2013 wziął udział w projekcie Sound Quality System, wspólnie z takimi muzykami jak Sławek Berny, Jacek Kopiec czy Piotr Pianohooligan Orzechowski.

Uczestnik i laureat międzynarodowych konkursów perkusyjnych w Opolu i Fermo, a także, wraz z Big Bandem Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy - XX Big Band Festiwal w Nowym Tomyślu.

W roku 2016 ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie profesora Jana Pilcha, a także studia na Akademii Muzycznej imienia Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, w klasie dr. hab. Karola Szymanowskiego. Uczestniczył w licznych międzynarodowych warsztatach i kursach mistrzowskich, gdzie miał okazję współpracować z takimi pedagogami jak: Vincent Houdijk, Ramon Lormans, Johan Bridger, Massimo Pastore, Manel Ramada czy Pete Lockett. Ceniony za zdolności pedagogiczne. Od dwóch lat wykładowca na Międzynarodowych Warsztatach Perkusyjnych w Lublinie.

Przez ostatnie lata jego działalność artystyczna skupia się na współpracy z akordeonistą Maciejem Zimką i występach w kwartecie Dwie Strony Świata, w skład którego wchodzą Cecylia Stanecka, Piotr Pokutycki i Daniel Pradella.

Krzysztof Rozwadowski

Daniel Para

Michał Bobak

Piotr Przewoźniak

Mateusz Szmigel

Artur Bolon