Muzycy orkiestry - instrumentaliści i wokaliści

dyrygent

Ernest Heksel

wokal

Piotr Skóra

Rozśpiewany nauczyciel i trener gimnastyki sportowej, jednak studia podyplomowe ukończył na wydziale emisji głosu. Jego działalność sceniczna zaczęła się od założenia w 2006 roku rockowego zespołu Wiatr Odnowy, który koncertami przypominał największe przeboje polskiej muzyki rockowej lat ’80. W roku 2008 zaproponowano mu śpiewanie w tworzącym się Big Bandzie Dobczyce. Śpiewa w nim do dziś promując, nie tylko nazwą, królewskie miasto Dobczyce. Cały czas działa również solowo występując w różnych konkursach czy koncertach. Z największych osiągnięć może wymienić: śpiewanie z zespołem Perfect, duety z Grażyną Łobaszewską, koncert z zespołem Dżamble czy występy z Renatą Przemyk.

Wziął udział w programie telewizyjnym „The Voice of Poland”, zdobył 1 miejsce w kultowym krakowskim „Śpiewać każdy może”, był laureatem ogólnopolskiego konkursu pieśni patriotycznych. Koncertował już chyba w każdej części Polski, ale też w Niemczech, Austrii, Grecji, Anglii czy Nowym Jorku.

Od 2012 roku jest współorganizatorem i pomysłodawcą koncertów przypominających co roku innego wielkiego polskiego artystę: Zaucha Projekt, Universe Projekt, Republika Projekt, Wodecki Projekt, Riedel Projekt czy Maanam Projekt.

Często angażuje się w koncerty charytatywne jako współorganizator czy uczestnik. W swoim domowym studiu nagrywa, miksuje i obrabia muzykę dla gimnastyczek z całej Polski. Nagrywa również dubbingi do spektakli teatralnych i tanecznych. Komponuje muzykę do wierszy lokalnych poetów i zaprasza do współpracy młodych, zdolnych artystów. Prowadzi warsztaty z emisji, intonacji głosu, fonetyki i dykcji języka polskiego.

Małgorzata Nawrot

Wokalistka i klarnecistka. Do Big Bandu Dobczyce dołączyła w 2018r. Ukończyła I i II stopień Szkoły Muzycznej im. Jerzego Żurawlewa w Bochni w klasie klarnetu u mgr Jakuba Sztencla. Obecnie studentka wokalistyki jazzowej w klasie mgr Beaty Przybytek na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Pracuje jako trener wokalny w RCKB w Brzesku.

Rozwijała swoje umiejętności w różnych gatunkach muzycznych: folk, muzyka chóralna, orkiestrowa, śpiew klasyczny, wokalistyka jazzowa. Grała i śpiewała min: z orkiestrą Wieniawa, Universal Big Band. Śpiewała w Harris Piano Jazz Bar, Piwnicy Pod Baranami, Teatrze Variete w Krakowie oraz brała udział w festiwalach na Węgrzech i w Bułgarii. Laureatka konkursów wokalnych min. „Talenty Małopolski” na etapie wojewódzkim.

Uczestniczyła w licznych warsztatach i kursach wokalnych oraz instrumentalnych: XIX Międzynarodowy Kurs Interpretacji Muzycznej w Nowym Sączu, 47 Międzynarodowe Warsztaty Jazzowe w Puławach, 20 Letnia Akademia Muzyki w Krakowie, Warsztaty Magdaleny Sekuła-Lemberger w oparciu o metodę Physiological Voice Training i Flow Phonation, Warsztaty Doctor Vox Therapy Technique.

Rozwijała swoje umiejętności pod okiem specjalistów takich jak: Wojciech Myrczek, Marcelina Gawron, Sonia Lachowolska, Danuta Sendecka, Magdalena Sekuła-Lemberger, Magdalena Kizinkiewicz, Marek Stawiński, Piotr Lato, Andrzej Godek.

Aleksandra Przewoźniak

saksofon

Łukasz Płatek

Saksofonista tenorowy, urodzony w 1985 roku. Poza tenorem gra także na innych saksofonach i flecie. 22 lata temu rozpoczą swoją przygodę z czynnym muzykowaniem. Kształcił się w Szkole Muzycznej w Myślenicach oraz na Uniwersytecie Śląskim w zakresie Sztuki Muzycznej. Oto zespoły i artyści, z którymi współpracował: V Speed, Another Pink Floyd, Big Band Małopolski, Orkiestra Wieliczka, Ryszard Krawczuk, Jarek Śmietana, Lora Szafran, Saskia Laroo, Bryan Colbett, Andy Ninvalle. Uwielbia kolarstwo. Zawodowo pracuje z osobami niepełnosprawnymi jako terapeuta zajęciowy. Najbardziej lubi słuchać muzyki jazzowej i funkowe. Ulubieni artyści muzycy to: Michael Brecker, Charlie Parker, Miles Davis, Eric Marienthal.

Roman Głowacki

Saksofonista. Urodzony w Krakowie w 1986 roku. Ukończył szkołę muzyczną drugiego stopnia im. Karłowicza w Krakowie na saksofonie oraz studia magisterskie z Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Obecnie pracuje jako pedagog specjalny z dziećmi z autyzmem.

W swoim wolnym czasie gra i tworzy muzykę, która jest jego największą pasją. Uważa, że muzyka jest jak uniwersalny język, dzięki któremu może docierać do wnętrza ludzi. Lubi eksperymentować z brzmieniem saksofonów (tenorowy i barytonowy). Tworzył i tworzy muzykę z takimi zespołami, jak: 10 000 szelek, Vladimirska, Orkiestra Wieniawa czy Big Band Dobczyce. Gra solowo muzykę improwizowaną oraz muzykę klubową z DJ-ami.

Katarzyna Zapał

Janusz Zapał

puzon

Patryk Szajda

Puzonista. Absolwent PWSZ w Nysie oraz Akademii Muzycznej w Krakowie na Wydziale Jazzu. Profesjonalny muzyk, który ma styczność z wieloma wybitnymi składami muzycznymi na terenie całej Polski. Współpracował między innymi z: Bracia Cugowscy, Łukasz Zagrobelny, Beata Kozidrak, Grzegorz Nagórski, Tomasz Momot, Piotr Baron, Zbigniew Wodecki, Piotr Wojtasik oraz wielu innych. Obecnie gra w wielu składach w małopolsce, między innymi pierwszy puzon w Big Bandzie Dobczyce.

Waldemar Jarząbek

Marcin Kukla

trąbka

Jakub Adaszkiewicz

Adrian Bator

Jacek Kraus

Jarosław Gros

sekcja rytmiczna

Krzysztof Rozwadowski

Daniel Para

Mateusz Szmigel

Piotr Przewoźniak